30 lat

Wczorajszy dzień spędziłam po części w pracy, dzięki temu cieszę się wolnym poniedziałkiem. Nie wiem czemu ale wolny poniedziałek wydaje mi się dużo ciekawszy niż wolna niedziela. Nie jest sztampowo, a dzięki większej otwartości sklepów można wymyślić sobie jakieś ekstrawaganckie śniadanie i w dwie minuty mieć wszystkie potrzebne produkty. Poniedziałku trwaj.

Dziś też moi rodzice mają swoje święto, czyli 30 rocznicę ślubu. W ogóle ostatnie 3 dni były ciągłym świętowanie, tata w zasadzie świętował. Oczywiście nie tylko spadek poziomu cukru we krwi, ale i urodziny, imieniny a teraz i tę zaszczytną rocznicę.

a78270043f852dc06271bea5a2ba6d35

Kiedy patrzy się z boku na moich rodziców to cóż, można się zdziwić,że są razem, a już na pewno, że po 30 latach są wciąż razem. Zupełnie różni ludzie, dwa różne charaktery. Sama nie wiem czy można być bardziej niedobraną parą? Ale to co i połączyło to wspólne przeżywanie trudnych chwil. Poznali się w nieciekawych czasach, połączyła ich żałoba. I doszli do wniosku, że skoro byli dla siebie wsparciem to zniosą razem wszystko. Nawet to, że on nie znosi teatru(gdzie ona codziennie szła do pracy) i opery(którą ona słuchała dzień i noc), a ona nie wiedziała co robi bramkarz na boisku(czyli tata) i jak gotuje się kartofle by nie wychodziły twarde kamienie. Myślę sobie,że wiele par przeżywając tyle życiowych zakrętów co oni by się poddało. W pozwie rozwodowym napisano by – nie dające się pogodzić różnice charakterów. Ona choleryczka, on gołąbek pokoju. Ale uznali, że to pestka, a liczy się fajna rodzina jaką zbudowali. Trójka bardzo udanych(a jakże) pociech, masa wspólnych wspomnień i masa planów na kolejne 30 lat.

Patrzę sobie na ich zdjęcia w albumie, który dam im wieczorem razem z biletami do teatru i zaproszeniem na kolację. Widać, że dziś to zupełnie inni ludzie. Tata nie ma już długich włosów, w ogóle nie ma włosów. Mama nie założyłaby już tej pięknej sukienki,bo za bardzo eksponuje nogi. Ale jedno się nie zmieniło-dalej mają takie same uśmiechy.

Kiedy tak na nich patrzę to sobie myślę,że prawdziwa miłość pokona wszelkie przeszkody, wszelkie zakręty i przeciwności losu.

I takiej miłości dalej życzę moim rodzicom i w sumie to wszystkim.

bb6a0fa4a46ac0353d901f413bbdb6e4

Ścieżka dźwiękowa- Dave Matthews Band- #41

Advertisements

42 uwagi do wpisu “30 lat

 1. Wspaniała rocznica – dla rodziców wszystkiego najlepszego i jeszcze minimum kolejnych 30 razem! 🙂 Moi rodzice za dwa tygodnie będą obchodzić swoją 42. rocznice ślubu 😉

  Lubię to

 2. sanglant pisze:

  Chęć bycia razem, przywiązanie, szacunek, otwarcie na drugą osobę są ważniejsze niż same tylko podobieństwa. Dobrze widzieć, że istnieją takie małżeństwa. 🙂

  Lubię to

 3. Zbych pisze:

  Fajna, zgrana i szczęśliwa rodzinka to jest to 🙂 Cóż ja mogę tylko pogratulować i pozazdrościć – małżeństwo moich rodziców rozpadło się dawno temu, jeszcze gdy byłem w liceum. Ale nie mam żalu z tego powodu bo gdy w grę wchodzi przemoc domowa każde rozwiązanie pozwalające przerwać taką sytuację jest dobre. Poza tym mam super relację z siostrą (mimo że młodsza i w dzieciństwie ciągle się tłukliśmy) a to jest dla mnie najważniejsze.

  Lubię to

 4. S. pisze:

  Uzupelniaja przede wszystkim 😉 Mamy wspolne jakies rzeczy ale duzo jest w nas sprzecznosci. Mowili, ze bedziemy sie docierac i sie pozabijamy a my nawet sie nie klocimy :p

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s