O wdzięczności 09/30

Wracam do wyzwania, numer 9 skrywa pytanie o wdzięczność. Amerykanie już świętowali swoje święto dziękczynienia, więc dziś nie będę posądzona o kopiowanie zagranicznych świąt. Tak więc za co jestem wdzięczna?

Nie liczcie na coś spektakularnego i wielkiego. Będzie krótko i na temat. Im na liczniku mam więcej wiosen tym bardziej doceniam jedną rzecz, jedną jedyną. Tą rzeczą jest zdrowie.

Owszem często narzekam, a to na astmę, a to na wzrok, który mam kiepski, a to wiecznie słabą odporność, a to na za marne nerwy, a to na … No właśnie mogłabym tak długo i długo. Ale to są drobiazgi.

Widzę, słyszę, chłonę świat. Owszem, często ten świat podziwiam z perspektywy ataku kaszlu i zasmarkanego nosa. Narzekam na chorą tarczycę, na setki alergii, ale czymże to jest w przypadku poważnych problemów?

Kiedy stoję w aptece z receptą od alergologa zdarza mi się ponarzekać, no tak, tyle tych medykamentów wykupuję co miesiąc, a przecież chętnie kupiłam za tę kwotę dobre perfumy, ale oszczędziła na ciekawe wakacje. Ale w zasadzie cieszę się,że moje tabletki są jedynie na te drobne sprawy,sprawy, które pozwalają mi normalnie żyć. I cieszyć się codziennością.

Dzięki czujności jednego lekarza, przyjaciela mojej mamy, któremu pochwaliła się noworodkiem na spacerze chodzę. Owszem, sporo czasu przeleżałam w gipsowym ubranku, ale nic z tego nie pamiętam, a za to podziwiam dwie sprawne-choć koślawe nożyny. Dzięki czujności drugiego lekarza pokonałam inne schorzenie, które na  lata zabrało mi całą radość z życia.

To mnie nauczyło,że nie ma nic cenniejszego poza zdrowiem. Wszystko inne to dodatki, urocze, ale dodatki.

W ten oto sposób zaczęłam nowy, wietrzny tydzień. W ten oto sposób skończyłam nielubiany listopad. Owszem, na sam koniec zamówiłam sobie wizytę u dentysty, a co się będę ograniczać. Czas na ostatni łyk zbożowej kawy z mlekiem, ostatni kęs kanapki. Czas do pracy. Dziś nie będę narzekać na nadmiar obowiązków, niezdecydowanych klientów, męczących dostawców. O nie.

078a73962b718059a0e989d569a178e2

Ścieżka dźwiękowa- The Beatles-Ob-La-Di, Ob-La-Da

Advertisements

40 uwag do wpisu “O wdzięczności 09/30

 1. Zbych pisze:

  Jak to ktoś mądry kiedyś powiedział: czasu ani zdrowia nie da się kupić. Podobno jeszcze (przypadek Jobsa to potwierdza), choć filmy SF mamią iż zmiany są już tuż, tuż na wyciągnięcie ręki)

  PS: widzę że na playliście ciągle White Album 🙂

  Lubię to

 2. Tak, zdrowie jest najważniejsze, choć często nie doceniane. Nie każdy ma to szczęście co my, widzimy, słyszymy, chodzimy o własnych siłach. Cieszmy się z tego, bo nie wiadomo czy któregoś dnia nam tego ktoś nie zabierze.

  Lubię to

 3. O tak zdrowie jest bezcenne… Bo bez niego to ciężko… Możesz mieć kasę, a nie mieć zdrowia i dupa… Doceniajmy to nasze zdrowie i dbajmy o nie ( swoje i naszych bliskich 😉 )

  Lubię to

 4. sanglant pisze:

  To prawda ze zdrowiem, jest bardzo ważne i niestety kruche. Ja chciałabym od swojego więcej, bo kilka elementów szwankuje, ale i tak jest nieźle, znajdzie się mnóstwo takich, które warto docenić.
  Ja bym jeszcze zaraz za zdrowiem dodała odpowiednich ludzi w otoczeniu.

  Lubię to

 5. heke1809 pisze:

  Warto umieć dostrzegać nawet te najmniejsze gesty, rzeczy itp., dzięki którym nasze życie staje się bardziej kolorowe, a my szczęśliwsi 🙂
  Zdrowie, rodzina, przyjaciele – najważniejsze 🙂

  Lubię to

 6. kocia_dama pisze:

  Zainspirowałaś mnie i tym samym w myślach stworzyłam własną listę rzeczy, za które jestem wdzięczna Bogu i losowi 🙂 Czasem warto sobie uświadomić, jak wiele mamy 🙂

  Lubię to

 7. Oj, ja zdrowie bardzo doceniam, tym bardziej, że coraz częściej szwankuje. Ale w końcu już mi bliżej do czterdziestki niż trzydziestki, więc powoli się zbliżam w tę stronę, że gdy nic nie boli, to znaczy, że nie żyjesz 😉

  Lubię to

 8. kropeczka91 pisze:

  Prawda! Ja często nie doceniam zdrowia…być może przez to że nigdy jakoś szczególnie nie chorowałam, nooo chociaż arytmia w wieku dwudziestu kilku lat to nie zbyt dobrze…

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s